Za bílé Vánoce považujeme sněhovou pokrývku aspoň 1 cm ráno na Štědrý den. Jak často ji stanice ČHMÚ naměřily?
Praha, Libuš
Posledních 30 let23 %bílých Vánoc
Posledních 10 let0 %
Celá řada od 197118 %10 z 55 let
Naposledy2010
71727374757677787980818283848586878889909192939495969798990001020304050607080910111213141516171819202122232425
Bílý čtvereček = sníh na Štědrý den, zelený = bez sněhu (od roku 1971, chybějící roky nejsou zobrazeny).
Mapa
pod 20 %20–40 %40–60 %nad 60 %
Všechny stanice
| Stanice | Výška | 30 let | Naposledy |
|---|---|---|---|
| Praděd | 1490 m | 100 % | 2025 |
| Labská bouda | 1320 m | 97 % | 2025 |
| Kořenov, Jizerka | 858 m | 97 % | 2018 |
| Staré Město pod Sněžníkem, Paprsek | 1001 m | 95 % | 2021 |
| Luční bouda | 1413 m | 91 % | 2025 |
| Šerák | 1328 m | 90 % | 2024 |
| Pec pod Sněžkou | 816 m | 90 % | 2025 |
| Lysá hora | 1322 m | 87 % | 2024 |
| Klínovec | 1236 m | 87 % | 2025 |
| Churáňov | 1118 m | 87 % | 2025 |
| Karlova Studánka | 795 m | 87 % | 2025 |
| Harrachov | 675 m | 87 % | 2025 |
| Bedřichov | 777 m | 83 % | 2024 |
| Horská Kvilda | 1052 m | 80 % | 2025 |
| Desná, Souš | 772 m | 80 % | 2024 |
Zobrazit všech 209 stanic
| Červená | 748 m | 77 % | 2025 |
| Bílá, Salajka | 725 m | 77 % | 2022 |
| Borová Lada | 898 m | 73 % | 2025 |
| Měděnec | 828 m | 73 % | 2025 |
| Hojsova Stráž | 866 m | 70 % | 2025 |
| Žacléř | 644 m | 70 % | 2025 |
| Nejdek | 609 m | 70 % | 2024 |
| Světlá Hora | 593 m | 70 % | 2025 |
| Milešovka | 831 m | 67 % | 2024 |
| Nová Ves v Horách | 725 m | 67 % | 2025 |
| Šindelová, Obora | 589 m | 67 % | 2024 |
| Rýmařov | 578 m | 67 % | 1991 |
| Horní Bečva | 565 m | 67 % | 2024 |
| Vrchlabí | 482 m | 67 % | 2025 |
| Svratouch | 734 m | 63 % | 2025 |
| Rokytnice v Orlic.horách | 577 m | 63 % | 2025 |
| Velké Karlovice | 518 m | 63 % | 2024 |
| Město Albrechtice, Žáry | 498 m | 63 % | 2025 |
| Nedvězí | 722 m | 60 % | 2025 |
| Mariánské Lázně, vodárna | 696 m | 60 % | 2025 |
| Hanušovice | 432 m | 60 % | 2024 |
| Polom, Sedloňov | 747 m | 59 % | 2024 |
| Přimda | 743 m | 57 % | 2025 |
| Protivanov | 675 m | 57 % | 2024 |
| Jeseník | 502 m | 57 % | 2025 |
| Aš | 675 m | 53 % | 2024 |
| Sněžník | 569 m | 53 % | 2024 |
| Vatín | 558 m | 53 % | 2024 |
| Králíky | 538 m | 53 % | 2023 |
| Žamberk | 405 m | 53 % | 2024 |
| Liberec | 398 m | 53 % | 2023 |
| Český Dub, Modlibohov | 355 m | 53 % | 2023 |
| Šumperk | 328 m | 53 % | 2024 |
| Nový Rychnov | 619 m | 50 % | 2023 |
| Počátky | 618 m | 50 % | 2024 |
| Černovice, Dobešov | 580 m | 50 % | 2024 |
| Gajer, Janov | 510 m | 50 % | 2024 |
| Hejnice | 396 m | 50 % | 2025 |
| Vsetín | 387 m | 50 % | 2023 |
| Ktiš, Tisovka | 758 m | 47 % | 2025 |
| Vimperk | 637 m | 47 % | 2025 |
| Kostelní Myslová | 569 m | 47 % | 2024 |
| Bystřice nad Pernštejnem | 553 m | 47 % | 2024 |
| Přibyslav, Hřiště | 533 m | 47 % | 2023 |
| Luká | 510 m | 47 % | 2023 |
| Paseka | 271 m | 47 % | 2012 |
| Hulice | 375 m | 45 % | 2010 |
| Tišnov, Hájek | 409 m | 44 % | 2023 |
| Kašperské Hory | 728 m | 43 % | 2025 |
| Krásné Údolí | 650 m | 43 % | 2024 |
| Nadějkov, Větrov | 616 m | 43 % | 2018 |
| Vítkov | 490 m | 43 % | 2025 |
| Tábor, Měšice | 467 m | 43 % | 2016 |
| Velké Meziříčí | 452 m | 43 % | 2023 |
| Zlaté Hory | 444 m | 43 % | 2025 |
| Trutnov | 437 m | 43 % | 2023 |
| Úpice | 413 m | 43 % | 2024 |
| Ústí nad Orlicí | 402 m | 43 % | 2023 |
| Hošťálková | 385 m | 43 % | 2012 |
| Lanškroun | 362 m | 43 % | 1999 |
| Rychnov nad Kněžnou | 335 m | 43 % | 2023 |
| Luhačovice, Kladná-Žilín | 329 m | 43 % | 2025 |
| Vizovice | 313 m | 43 % | 2023 |
| Ostrava, Slezská Ostrava | 269 m | 43 % | 2011 |
| Černá v Pošumaví | 740 m | 40 % | 2025 |
| Hošťálková, Maruška | 664 m | 40 % | 2024 |
| Karlovy Vary, Olšová Vrata | 603 m | 40 % | 2024 |
| Hubenov | 570 m | 40 % | 2024 |
| Košetice, Křešín, Kramolín | 532 m | 40 % | 2023 |
| Slezská Harta | 516 m | 40 % | 2025 |
| Temelín | 500 m | 40 % | 2025 |
| Byňov | 475 m | 40 % | 2025 |
| Sedlec | 474 m | 40 % | 2023 |
| Moravské Budějovice | 460 m | 40 % | 2023 |
| Holenice | 423 m | 40 % | 2024 |
| Strání | 383 m | 40 % | 2023 |
| Jablunkov, Návsí | 380 m | 40 % | 2023 |
| Rožnov pod Radhoštěm | 375 m | 40 % | 2011 |
| Holovousy | 321 m | 40 % | 2023 |
| Jablonné v Podještědí | 320 m | 40 % | 2025 |
| Štítná nad Vláří - Popov | 315 m | 40 % | 2023 |
| Lučina | 300 m | 40 % | 2023 |
| Jihlava, Hruškové Dvory | 468 m | 38 % | 2024 |
| Hlasivo | 547 m | 37 % | 2016 |
| Ondřejov, Pecný | 543 m | 37 % | 2023 |
| Kocelovice | 519 m | 37 % | 2025 |
| Havlíčkův Brod | 452 m | 37 % | 2023 |
| Dukovany | 400 m | 37 % | 2023 |
| Ústí nad Labem, Kočkov | 375 m | 37 % | 2023 |
| Ropice | 327 m | 37 % | 2023 |
| Stráž pod Ralskem | 310 m | 37 % | 2023 |
| Turnov | 253 m | 37 % | 2010 |
| Ivanovice na Hané | 243 m | 37 % | 2023 |
| Vlkonice | 493 m | 34 % | 2025 |
| Vyšší Brod | 559 m | 33 % | 2025 |
| Karlovy Vary | 377 m | 33 % | 2010 |
| Broumov | 373 m | 33 % | 2023 |
| Netvořice | 365 m | 33 % | 2010 |
| Valašské Meziříčí | 334 m | 33 % | 2023 |
| Průhonice | 312 m | 33 % | 2003 |
| Bojkovice | 310 m | 33 % | 2023 |
| Zlín | 283 m | 33 % | 2023 |
| Česká Lípa | 246 m | 33 % | 2023 |
| Holešov | 222 m | 33 % | 2023 |
| Staré Město | 221 m | 33 % | 2023 |
| Český Krumlov, Srnín | 546 m | 30 % | 2025 |
| Konstantinovy Lázně | 530 m | 30 % | 2024 |
| Jindřichův Hradec, Děbolín | 524 m | 30 % | 2010 |
| Rožmitál pod Třemšínem | 524 m | 30 % | 2010 |
| Cheb | 483 m | 30 % | 2010 |
| Zbiroh, Švabín | 476 m | 30 % | 2010 |
| Frenštát pod Radhoštěm | 436 m | 30 % | 2023 |
| Třeboň, Lužnice | 428 m | 30 % | 2025 |
| Libice nad Doubravou | 425 m | 30 % | 2023 |
| Vavřinec, Žíšov | 415 m | 30 % | 2023 |
| Třebařov | 375 m | 30 % | 2023 |
| Varnsdorf | 367 m | 30 % | 2023 |
| Krnov | 360 m | 30 % | 2025 |
| Kuchařovice | 334 m | 30 % | 2025 |
| Tušimice | 322 m | 30 % | 2012 |
| Jičín | 283 m | 30 % | 2023 |
| Dubicko | 282 m | 30 % | 2023 |
| Opava | 268 m | 30 % | 2025 |
| Mošnov | 253 m | 30 % | 2023 |
| Brno, Tuřany | 241 m | 30 % | 2023 |
| Bohumín, Záblatí | 237 m | 30 % | 2023 |
| Semčice | 234 m | 30 % | 2023 |
| Přerov | 210 m | 30 % | 2022 |
| Nepomuk | 471 m | 27 % | 2010 |
| Lány | 415 m | 27 % | 2024 |
| Strakonice, Nové Strakonice | 404 m | 27 % | 2025 |
| Praha, Ruzyně | 364 m | 27 % | 2010 |
| Mořkov | 345 m | 27 % | 2023 |
| Bělotín | 306 m | 27 % | 2024 |
| Velichovky | 299 m | 27 % | 2010 |
| Doksy | 284 m | 27 % | 2023 |
| Javorník | 284 m | 27 % | 2025 |
| Ostrava, Poruba | 240 m | 27 % | 2023 |
| Brno, Žabovřesky | 236 m | 27 % | 2023 |
| Kroměříž | 233 m | 27 % | 2023 |
| Teplice | 227 m | 27 % | 2012 |
| Olomouc, Holice | 210 m | 27 % | 2023 |
| Příbram | 555 m | 24 % | 2025 |
| Seč | 529 m | 24 % | 2024 |
| Nemochovice | 283 m | 24 % | 2023 |
| Sedlice | 511 m | 23 % | 2010 |
| Husinec | 483 m | 23 % | 2025 |
| Vráž | 433 m | 23 % | 2010 |
| Klatovy | 421 m | 23 % | 2025 |
| Borkovice | 419 m | 23 % | 2010 |
| Jevíčko | 362 m | 23 % | 2023 |
| Smolnice | 345 m | 23 % | 2010 |
| Praha, Libuš | 302 m | 23 % | 2010 |
| Hradec Králové, Nový Hradec Králové | 278 m | 23 % | 2023 |
| Troubsko | 278 m | 23 % | 2022 |
| Osoblaha | 238 m | 23 % | 2010 |
| Karviná | 224 m | 23 % | 2022 |
| Kralupy nad Vltavou | 220 m | 23 % | 2010 |
| Dyjákovice | 187 m | 23 % | 2025 |
| Pohořelice | 180 m | 23 % | 2023 |
| Kobylí | 175 m | 23 % | 2023 |
| Děčín | 162 m | 23 % | 2012 |
| Doksany | 158 m | 23 % | 2012 |
| Nedrahovice, Rudolec | 348 m | 22 % | 2010 |
| Kralovice | 449 m | 20 % | 2010 |
| Stříbro | 438 m | 20 % | 2010 |
| Bystřice pod Hostýnem | 314 m | 20 % | 2023 |
| Čáslav, Nové město | 251 m | 20 % | 2003 |
| Brod nad Dyjí | 177 m | 20 % | 2012 |
| Domažlice | 458 m | 17 % | 2024 |
| Staňkov | 362 m | 17 % | 2010 |
| Plzeň, Bolevec | 331 m | 17 % | 2010 |
| Neumětely | 322 m | 17 % | 2010 |
| Praha, Kbely | 285 m | 17 % | 2010 |
| Mokošín | 255 m | 17 % | 2023 |
| Vidnava | 228 m | 17 % | 2010 |
| Radovesnice II. | 227 m | 17 % | 2012 |
| Pardubice, letiště | 224 m | 17 % | 2023 |
| Poděbrady | 189 m | 17 % | 2023 |
| Brandýs nad Labem-St.B | 179 m | 17 % | 2012 |
| Lednice | 177 m | 17 % | 2012 |
| Tuhaň | 160 m | 17 % | 2023 |
| Ústí nad Labem, Vaňov | 150 m | 17 % | 2010 |
| Dobřichovice | 205 m | 15 % | 2010 |
| Strojetice | 372 m | 14 % | 2010 |
| Lázně Bělohrad | 299 m | 14 % | 2012 |
| Hradec Králové, Svobodné Dvory | 240 m | 13 % | 2023 |
| Nový Bydžov | 232 m | 13 % | 2010 |
| Žatec | 210 m | 13 % | 2010 |
| Praha, Klementinum | 191 m | 13 % | 2010 |
| Prostějov | 215 m | 11 % | 2023 |
| Plzeň, Mikulka | 360 m | 9 % | 2010 |
| České Budějovice,Rožnov | 395 m | 6 % | 2025 |
| Heřmanov | 407 m | 0 % | – |
Výška sněhové pokrývky měřená v 7 h ráno. Data: ČHMÚ, historická denní data (CC BY 4.0). Pár dní před Vánoci tu přibude i výhled podle předpovědi.
